KEMER'DE YANARTAŞ ÇIRALI TURU

ÜCRETLENDİRME

KİŞİ BAŞI FİYAT

90 TL

ÇOCUK (7-12)

45 TL

BEBEK (0-6)

90 TL

REZERVASYON İÇİN HEMEN ARA

Helenistik dönemde kurulan Olympos Antik Şehri, Likya uygarlığının en önemli kentlerinden birisidir. Ateş Tanrısı Hephaistos’a tapınılan yer olması ve muhteşem doğal güzellikleriyle bu bölge önemli bir cazibe merkezi olmuştur. Olympos’un konumu Ulupınar Irmağının iki yakasında ve deniz kıyısında yer almaktadır. Mozaik kaplı zemini ile Bizans Hamamları, Mermer Tapınak Girişi, Tiyatrosu ve Antik Mezarları en önemli yapılardır. Olympos sahili aynı zamanda deniz kaplumbağalarının önemli yumurtlama alanlarından biridir.

 

Çıralı, Olympos’a yakın konumda bulunan ve yarım saatlik yolculuk sonrasında ulaşılan bir yerdir. Diğer adı Yanartaş olan bölgede doğal gazın açığa çıkması ile farklı deliklerden çıkan alevler değişik bir görüntü oluşturmaktadır. Efsaneye göre bu alev, aslan başlı Chimaera adında bir Canavarın ağzından çıkmaktadır ve Bellerephontes isimli kahraman bu Canavarı kanatlı atı Pegasus ile burada yenmiştir. Ziyaretçilerin daha kolay ve güvenli hareket edebilmeleri için spor ayakkabı giymeleri önerilir. Olympos gezimizden sonra cennetten kopma bir yer diye tabir edilen Ulupınar’da yemek molası verilecektir.

 

Ulupınar çayının üzerinde yer alan restaurantta, kuş sesleri arasında yenilecek akşam yemeği turumuzun belki de en renkli bölümü olacaktır.

 

Transfer bölgelerimiz ; Beldibi , Göynük , Kemer , Kiriş , Çamyuva ve Tekirova'dır. Bütün transferlerimiz otelden otele'dir.

 

Tur Programı:

 

- Misafirlerimizin otellerinden alınması

 

- Ulupınar’da akşam yemeği

 

- Olympos’ta 30 dakikalık yüzme molası

 

- Yanartaş (Chimera) gezisi ( 2 saat)

 

- Otele Dönüş

 

Fiyata Dahil Olanlar:

 

Otelden Alma, Otele Bırakma, Sigorta, Rehberlik, Akşam yemeği

 

Yanımda Ne Getirmeliyim ?

 

kamera, rahat ayakkabı, Cape ya da ceket

 

Çocuklar İçin Ne Ödemeliyiz ?

 

7 yaş altı çocuklar bedava

 

Nezaman Gidebilirim ?

 

Hergün Gidiş: 18:00 Dönüş: 22.30

 

Buluşma noktası

 

Güvenlik girişinde otelin giriş kapısında.

TUR DETAYLARI